Jak mi blogerský svět otevřel oči

7.3.18


Krásný den všem!
Nějaký článek tu nebyl sakra dlouho. Nemůžu říct, že bych neměla čas, ano, samozřejmě bylo zkouškové, takže to jsem čas opravdu neměla, ale když už jsem nějaký měla, trávila jsem ho raději jinde a se svými blízkými, ale to psaní článků mi tak nějak chybělo. O tom ale až příště. Dnes bych chtěla mluvit o něčem jiném a to o blogerkách. K tomuto článku mě tak trochu dohnala situace, která se mi nedávno stala a tak trochu i dlouhodobá zkušenost. 

Blogerskou scénu (a převážně tu českou) sleduju už pár let. Na bloglovinu sleduju cca 80 blogů a články čtu většinou všechny. Blogy mě vždycky bavily, ale poslední dobou se z toho stal takový fenomén, že blogerky potkáte opravdu všude. Na začátek bych možná měla říct, že nejsem typ co by za někým přišel, že je jeho fanoušek, takových blogerů / youtuberů je opravdu málo.  Ještě dodám, že  nejsem ani typ co by na člověka jen zíral nebo ho dokonce pronásledoval, to opravdu ne :D Za toho půl roku, co jsem v Praze jsem blogerek potkala opravdu dost. Některé se mnou jely ve vlaku, některé seděly u vedlejšího stolku v kavárně a některé šly jen proti mě po ulici. Za tu dobu jsem stihla zaslechnout (a někdy bych i raději neslyšela, to mi věřte) kde co. Bohužel musím říct, že tohle poznání blogerek "naživo" mi celý blogerský svět dost znechutilo až jsem uvažovala, že s blogem úplně skončím. 


Předem se omlouvám za následující věty, ale věřím že mi někteří dají za pravdu.  Celý tento blogerský svět na mě čím dál víc působí jako neskutečná snobárna plná přetvářky a hraní si na "něco víc" jestli by se to tak dalo říct. Omlouvám se všem, které následujícími slovy urazím, ale tvorbu příspěvků na instagram pro různé firmy, psaní článků na firemní weby atd nepovažuji za práci a když vidím na instastories obrázek z kavárny s velkým hrnkem kafe, avotoastem a rozepsaným článkem s hashtagem work, na nože mě berou. Já samozřejmě vím, že to není jen tak vytvořit článek, nafotit fotky atd. ale v mých očích to stále není plnohodnotná práce a moc dobře vím, že tohle spoustu blogerek vytáčí. A dostáváme se k tomu, o čem to celé je. Ať chcete nebo ne, je to o penězích. Samozřejmě, vím že je spousta blogerek co to dělá pro radost a dalo jim spoustu práce dostat se na úroveň na které jsou teď, ale radost vás nenakrmí a ani vám nezaplatí nájem. Proto bych vám tímto článkem chtěla říct, studujte, dělejte něco smysluplného pro společnost,  zachraňujte lidi, co já vím, ale neživte se prosím (pouze) blogováním. Samozřejmě, jestli vás to baví (jako třeba mě), dělejte to. Je taky skvělé když někdo něco dělá a sdílí to s ostatními pomocí blogu, fotí, radí lidem se stravou ale živit se pouze blogem, no uznejte samy. V 50 se za sebe ohlédnete a co uvidíte? 5687 článků a 12 045 687 postů na instagramu, byli byste šťastní? Na to si odpovězte sami.

A co bych řekla závěrem? Internet je místo pro všechny, ale pamatujte na to, že neukazuje realitu. Proto bych chtěla také předělat koncept celého blogu. Vytvořit útulné místo pro mě i pro vás a předávat vám své radosti, typy a nápady, ale nebojte o články o kosmetice a oblečení nepřijdete :)

Krásný zbytek týdne přeje

Klára XOXO

You Might Also Like

0 komentářů

instagram