DIY: typy na dárky ke Dni Matek

10.5.13


Den Matek se rychle blíží a vy stále nevíte čím obdarovat tu vaší maminku aby vás to nezrujnovalo?
První věcí která vás napadne,bude ppravděpodobně kytka . Pokud ale máte stejnou povahu jako já a hledáte něco neoptřepaného,co potěší a vy na sebe budete moci být náležitě pyšní,tak v tom případě je tento článek přesně pro vás.


1. Cukrová srdíčka třeba do kávy


První možností jsou tyto cukrová srdíčka,kterými si můžete osladit třeba kávu.Není to nic náročného a nestojí to skoro nic!Na tento dárek nebudete potřebovat skoro nic.Pouze cukr(krystal!),vodu,lžičku, misku a trochu šikovnosti.

Do misky si nasypete cukr podle potřeby nasypete cukr a po troškách přidáváte cukr,až vznikne cukerná lepivá hmota.Potom už stačí vytvarovat požadovaný tvar a nechat uschnout.Po uschnutí bude cukr pevný skoro jako kostka cukru a vám už stačí jen váš výtvor zabalit do celofánového pytlíčku,převázat mašličkou a popř.přidat cedulku nebo věnování!

Tip: Pokud máte doma třtinový cukr,nebojte se ho využít,výrobek bude ještě hezčí!

2. Přáníčko

Další možností je vytvořit klasické přáníčko!Na internetu najdete spoustu inspirace,stačí zadat do vyhledávače "scrapbook mum day card".
Toto přáníčko je naprosto jednoduché,zabralo mi asi 15 minut a myslím,že nemusím psát ani návod.
Scrapbook je technika zabývající se tvořením přáníček,alb,vysaček atd.Ale o tom někdy později.

2. Svíčka

Posledním dnešním typem je ručně vyrobená svíčka.


Budete potřebovat: skleničku, staré svíčky, barevnou svíčku, zápalky,vykrajovátko na perníčky,  igelit, provázek

Tento postup je poněkud náročnejší, ale i tak nic nemožného.
Začneme tím, že si na igelit položíme vykrajovátko (já zvolila srdíčko).Zapálíme si barevnou svíčku a nakapeme vosk do formičky a necháme stuhnout.Dokud ještě trochu měkký, nožem srdíčko vykrojíme a necháme úplně stuhnout.Potom pomalu sloupneme z igelitu, lehce nahřejeme nad svíčkou a "přilepíme" zevnitř na skleničku.Potom už jen stačí nalít bílý vosk, nezapomeňte přidat provázek místo knotku! No a je hotovo.

A čím obdarováváte své maminky vy?

You Might Also Like

4 komentářů

instagram